Tudnátok nekem ebben segíteni?2014. ápr. 20. 15:39
1/1 Silber válasza:
HCOOH -> HCOO(-) + H(+)
Mivel a=[H+]/[HCOOH], így felírható:
1.: [H+]=c*a (mivel c=[HCOOH])
2.: [HCOO-]=c*a (mivel [H+]=[HCOO-]
3.: [HCOOH]=c*(1-a)
4.: K=[H+]^2/(c-[H+])=(c*a)^2/(c-{c*a})
K az egyedüli ismeretlen.