Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Egri csillagok? Segítsétek!

Egri csillagok? Segítsétek!

Figyelt kérdés
A kérdésem az lenne,hogy Jumurdzsák gyűrűjére miért mondhatjuk,ha mondhatjuk,hogy védelmez? Előre is nagyon köszönöm mindenkinek a segítségét!

2014. ápr. 20. 13:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Az a gyűrű egy talizmán. A hiedelem szerint a talizmán egy védelmező tárgy. Olaj a tűzre, hogy Jumurdzsák amióta elveszítette a gyűrűjét, azóta csak szívott.
2014. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Gergelynél vagy Évánál nem volt esetleg olyan eset,dolog,amire ráfoghatnánk,hogy az amulett védelmezte őket?
2014. ápr. 20. 13:08
 3/7 anonim ***** válasza:
52%
Volt. A szeretkezésük közben ez akadályozta meg, hogy a lány teherbe essen.
2014. ápr. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
És ez a könyvben van?Úgy értem nem emlékszem,hogy olvastam volna ilyet benne,bár meglehet,hogy csak kihagy az agyam!
2014. ápr. 20. 13:17
 5/7 anonim ***** válasza:
52%
A közepe felé van.
2014. ápr. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%

Gergelyék esetében nem volt védelmező szerepe, olyan meg főleg nem amit ide írtak, fogalmam sincs miért okoz valakinek örömöt a direkt hülye válaszok leírása. Jumurdzsák hisz a gyűrűben ide másolom amit mond róla:


- Az amuletért jöttem, - folytatta a török alázatosan. - Neked az semmi. Nekem benne van minden erőm. Mióta nincs velem, szerencsétlen vagyok mindenben. Házam volt a Boszporus partján: gyönyörű kis palotám. Azért vettem, hogy vénségemre oda telepedjek. A ház porrá égett. A benne volt kincseket ellopták. A karomat egy csatában átszurták. Nézd a balkezemet: talán örökre nyomorék.És mutatta a vörös forradást, amely körülbelül három hónapos lehetett.


Én mindaddig vitéz voltam, mig megvolt az amuletem. Egy haldokló öreg bégtől jutott hozzám a csatatéren. Valami hősnek a védelme van benne. Az a hős a próféta mellett harcolt. De a lelke most is harcol azzal, akinél a gyürüje van. Azután rabul estem és egy pap elvette tőlem. Mig az az amulet velem volt, nem fogott engem se golyó, se kard. Mihelyt az nem volt velem, egyik seb a másik után ért. A tisztjeim gyülöltek. Apám, a hires Jaja-Oglu Mohamed budai pasa, elkergetett. Bátyám, a hires Arszlán bég, ellenségemmé vált. A társaim megloptak. Rabságba is kerültem egypárszor. Elhagyott engem minden szerencse. S a feje lecsüggedt.

2014. ápr. 20. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget!
2014. ápr. 21. 13:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!