Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Házifeladat kérdések » Létszíves segítseteik Egri...

Létszíves segítseteik Egri csillagok olvasónaplójában?

Figyelt kérdés

1.Mit tudsz meg Magyarország helyzetéről Cecey,Dobó és Bálint pap beszélgetéséből? (5-6 mondatban)?

2:milyen sorsdöntő események kapcsolódnak Éva életében a következő helyszínekhez mindeggyikhez rövid fogalmazás:Sopron,Eger,Erdély?

3.Mutasd be a török sereget részletesen felsorolva a regény alapján kb:másfél oldal

4.milyen sorsdöntő események kapcsolódnak Éva életében a következő helyszínekhez:Eger.Sopron.Erdély?

5.Sorold fel azokat a próbatételeket amellyek segítségével a jobbágy fiúból kiráy hadnagy lesz?



(sürgős)



2014. ápr. 20. 09:30
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
Van két napod elolvasni a regényt, és megírni at olvasó naplót.
2014. ápr. 20. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Nem tudom ilyen hamar elolvasni,majdnem 600 oldalas
2014. ápr. 20. 09:48
 3/10 anonim válasza:
44%
Egyesszám első személy (E/1): légy szíves. Többesszám második személy (T/2) LEGYETEK SZÍVESEK. Sürgős: üdvözlet a magyar nyelv világában! Olvasáshoz való hozzállásodat prímán tükrözi a nyelvtanhoz való is. Éljen a felületesség!
2014. ápr. 20. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a használható kommenteket-.-(bár ilyen nincs)de létszíves segítsetek
2014. ápr. 20. 10:11
 5/10 anonim ***** válasza:

Akkor segítségképpen:

az 1. kérdésre a választ megtalálod a regény legelején, ott az a bizonyos beszélgetés mikor Dobó a faluba érkezik.

2 Sopron: itt él az esküvő után innen rabolják el a fiát 4. rész (Eger veszedelme) 1. fejezet. Eger ide meg a gyűrűvel a titkos alagúton keresztül és itt vív meg Jumurdzsákkal. Erdély - Gyalu itt lett volna az esküvője ahonnan megszökik . Ez a 3. rész eleje-közepe táján van.

A török sereg részletes bemutatását el tudod olvasni az Oda Buda című részből ahol Gergely és Tulipán meglesik a sereget.

Az utolsót már láttam megválaszolva itt, használd a keresőt.

A könyvben is tudsz keresőt használni feltéve, hogy info órán figyeltél. Itt a könyv elektronikusan [link]

ctrl+f megnyomása után a böngészőben megjelenik egy kereső mező oda beírsz egy-egy kulcsszót pl. azt, hogy Cecey és rögtön oda ugrik ahol szerepel a név.

2014. ápr. 20. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok, két nap alatt el lehet olvasni ha semmi mással nem foglalkozol és viszonylag jó tempóban olvasol. Igazság szerint ha érdekel egy könyv én ennyi 10 óra alatt elolvasok. Szerintem amit leírtam azzal meg lehet oldani, de azt ne várd, hogy megírnak helyetted 4-5 másfél oldalas fogalmazást mert ez kissé irreális elvárás.
2014. ápr. 20. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
már megírtam 6kérdést csak eggyet nem tudok .hogy Évával milyen sorsdöntő események történtek sopronban.egerben és erdélyben
2014. ápr. 23. 21:03
 8/10 A kérdező kommentje:
nem is harcolt jumurdsákkal évval
2014. ápr. 23. 21:08
 9/10 anonim ***** válasza:

Nézd ha ennyire jól tudod mi a fenének írsz ide miért nem oldod meg magad.


Jumurdzsák alias dervis bég és Éva harca:


Szellő fujja el egy percre a füstöt s lobogtatja a háromgombos boncsokat a dervis kezében. Amint a vár felé fordult, Éva látja, hogy a dervis félszeme be van kötve.

- Jumurdsák! - sikoltja tigrisharaggal.

S a buzogányát sárga villámként röpíti le a magasból....

A dervis karján kétfelé esik a gyapjuköntös, de kivillanik alóla a ragyogó dróting. Egy szökemléssel a falon terem. A szijjon lógó kardot a markába kapva, rohan Évára bősz lihegéssel.Éva hátrább ugrik két lépést. A kardot mereven maga elé tartja. Kikerekedett szemmel várja a rohanást.

De a török régen járja a halál iskoláját: látja, hogy tőrrel s nem karddal áll szemben. Tudja, hogy a kinyujtott hosszú tőrbe nem jó belerohanni. Egy toppanással megállitja magát, s a tőrre sujt, hogy félrecsapja, s hogy egy másik vágással az apródféle legénykét küldje a lelkek világába.De Éva is ismeri ezt a vágást. Gyors kört villant alólról fölfelé a tőre s elkerüli vele a török kardot. Mikorra a török másodikat sujtana, már becsuszott Éva tőre a hóna alá. A dróting mentette meg a törököt. Az acél szemek ropogtak, de a dervis ugyanekkor vágott, s a kardja fejen találta Évát.



Az, hogy a kettő ugyanaz meg itt van:

- Hát az a Dervis bég? - kérdezett tovább Dobó, - az miféle szerzet?

Varsányi a fejét rázta.

- Igen különös. Rendes bég, mint a többi, hanem mikor csatázik, leveti a bég-ruhát és szőrcsuhát ölt. Azért hivják Dervis bégnek.

És kedvetlenül pillogott Dobóra, mert a kérdésből látta, hogy Dobónak más kéme megelőzte őt.

- Milyen ember? - faggatta tovább Dobó. - Melyik had élén áll?

- Én a lovasoknál láttam. Félszemü ember. Azelőtt jancsár aga volt és Jumurdsák az igazi neve.


Ennek a Jumurdsáknak, áliász Dervis-bégnek volt egy talizmánja. Azt elvette tőle az én Istenben boldogult tanitóm: Gábor pap. És nekem hagyta. Azóta az a bolond török mindig azt keresi. Hogyan tudta meg, hogy nálam van? meg nem érthetem. De megtudta, az bizonyos, mert kéri tőlem.

2014. ápr. 23. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azt, hogy Évával hol mi történt már leírtam az 5. válaszom 2. pontjában.
2014. ápr. 23. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!