2014. ápr. 15. 12:19
1/1 anonim válasza:
Legyenek a különböző költések 14x, 5x és x, ekkor teljesül, hogy (14x):(5x):(x)=14:5:1 (persze ha x nem 0, csak akkor), így összesen 14x+5x+x=20x-nyit fizettek, összesen 9000 Ft-ot:
20x=9000 /:20
x=450, tehát a költések:
450*14=6300
450*5=2250
450*1=450
Összesen: 9000, tehát jól számoltunk.
Így 6300 Ft-ot költöttek tankönyvekre, 2250 Ft-ot füzetekre, 450 Ft-ot egyéb apróságokra.