Mi a vektoros feladatnak a megoldása?


Legyen S az ABC háromszög súlypontja. Adjuk meg a következő vektorokat:

SA+SB+SC, SA-SB, SB-SC, SA+SB-SC



2014. ápr. 12. 11:47
 1/2 anonim ***** válasza:

S=(A+B+C)/3, tehát

SA+SB+SC= (A-S)+(B-S)+(C-S)=(A+B+C)-3S=0.

SA-SB= (A-S)-(B-S)=A-B.

SB-SC= (B-S)-(C-S)=B-C.

SA+SB-SC=(A-S)+(B-S)-(C-S)=A+B+C-S=(2/3)(A+B)-(4/3)C.

2014. ápr. 12. 13:55
 2/2 A kérdező kommentje:
Ezt fel is tudná nekem valaki rajzolni?
2014. ápr. 12. 13:57