4,0 g tömegű He gáz hőmérséklete állandó térfogaton 66,1°C-ról (-6,°C)-ra változik. R=8,31J/molK, a He moltömege 4g/mol.2014. ápr. 11. 11:11
1/2 Silber válasza:
Mivel dV=0, így U=Q.
dU=U2-U1=3/2*nR(T2-T1)=3/2nR(T2-T1)
dU=3mRT(T2-T1)/(2M)
2/2 A kérdező kommentje:
köszi :)
2014. ápr. 12. 14:16