Az 1 literes palackban hazahozott tengervíz sótartalma 2%. Hány %-osra változik a töménysége, ha elpárolog a palackból 2,5 dl víz?2014. ápr. 9. 16:40
1/1 Bugya Péter válasza:
Kémia:
1l= 1000g
m/m%=(oldott anyag tömege/oldat tömege)*100
2=(x/1000)*100
x=20g só van benne
1l-2,5dl=7,5dl=750g
előző képlet:(20/750)*100=2,6%