Valaki segítene és elmagyarázná?


Oldja meg a pozitív valós számok halmazán a log 16x = -1/2


egyenletet! Jelölje a

megadott számegyenesen az egyenlet megoldását. Köszönöm


2014. ápr. 6. 12:49
 1/3 anonim ***** válasza:

16-os alapú logaritmusról van szó?

Remélem igen, mert ezzel fogom elmagyarázni. :P


logˇa(b)=c (kiejtve: a alapú logaritmus b = c)

Definíció szerint 'b' az a szám, amelyet akkor kapunk, ha a-t c-edik hatványra emeljük: a^c=b


A te esetedben ugyanerről van szó, csak be kell helyettesíteni az adatokat:

a=16

b=x

c=-0.5

x=16^(-0.5)=1/4

2014. ápr. 6. 13:44
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyjából megértettem csak az utolsó az x=16 (-0,5) =1/4 az hogy jött ki??
2014. ápr. 6. 14:21
 3/3 anonim ***** válasza:

Ezek szerint mégsem értetted meg...

Mint írtam, b=a^c

Behelyettesítettem csak a feladatban szereplő számokat, majd fogtam a számológépet, és kiszámoltam.

2014. ápr. 6. 15:29