Oldja meg a pozitív valós számok halmazán a log 16x = -1/2
egyenletet! Jelölje a
megadott számegyenesen az egyenlet megoldását. Köszönöm
2014. ápr. 6. 12:49
1/3 anonim válasza:
16-os alapú logaritmusról van szó?
Remélem igen, mert ezzel fogom elmagyarázni. :P
logˇa(b)=c (kiejtve: a alapú logaritmus b = c)
Definíció szerint 'b' az a szám, amelyet akkor kapunk, ha a-t c-edik hatványra emeljük: a^c=b
A te esetedben ugyanerről van szó, csak be kell helyettesíteni az adatokat:
a=16
b=x
c=-0.5
x=16^(-0.5)=1/4
2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyjából megértettem csak az utolsó az x=16 (-0,5) =1/4 az hogy jött ki??
2014. ápr. 6. 14:21
3/3 anonim válasza:
Ezek szerint mégsem értetted meg...
Mint írtam, b=a^c
Behelyettesítettem csak a feladatban szereplő számokat, majd fogtam a számológépet, és kiszámoltam.