Egy alfa tompaszög eseten sinalfa=gyök3/2. Adjuk meg cosalfa értékét alfa kiszámítása nélkül. Ugye tompa az 90 és 180 között van, sin gyök3/2 az 60, ennek vesszük kétszeresét az 120, cos120 az -0.5,ez a megoldás, de ezt úgy csináltam hogy kiszámoltam a szöget, de anélkül kellene,hogy?2014. ápr. 6. 12:07
1/2 bongolo válasza:
Tudjuk, hogy sin²α + cos²α = 1
√3/2 négyzete 3/4
3/4 + cos²α = 1
cos²α = 1/4
Ez kétféleképpen lehet:
a) cos α = 1/2
b) cos α = -1/2
Mivel a szög tompaszög, annak meg a koszinusza negatív, ezért a második a megoldás.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. ápr. 7. 12:32