Egy alfa tompaszög eseten sinalfa=gyök3/2. Adjuk meg cosalfa értékét alfa kiszámítása nélkül. Ugye tompa az 90 és 180 között van, sin gyök3/2 az 60, ennek vesszük kétszeresét az 120, cos120 az -0.5,ez a megoldás, de ezt úgy csináltam hogy kiszámoltam a szöget, de anélkül kellene,hogy?

2014. ápr. 6. 12:07
 1/2 bongolo ***** válasza:

Tudjuk, hogy sin²α + cos²α = 1

√3/2 négyzete 3/4

3/4 + cos²α = 1

cos²α = 1/4

Ez kétféleképpen lehet:

a) cos α = 1/2

b) cos α = -1/2

Mivel a szög tompaszög, annak meg a koszinusza negatív, ezért a második a megoldás.

2014. ápr. 6. 18:31
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi!:)
2014. ápr. 7. 12:32