Ezt a házfeladatot nem tudom megoldani. Tudnátok segíteni benne? Feladat alul lesz.

Sári 63 km-t vezet minden reggel munkába menet. Ha 20 perccel később indul a szokásosnál, akkor a feltorlódó autók miatt menetideje 40%-kal megnő, így átlagsebessége 36 km/h-ra csökken. Mennyi idő alatt ér be Sári a munkahelyére a szokásos időben indulva?

2014. ápr. 6. 10:52
 1/1 anonim ***** válasza:

20 min = 1/3 h


eredeti:

v - t - v*t


késés

36 - t-1/3 - 36*(t-1/3)


v*t = 63

36*(t-1/3) = 63


36t - 12 = 63

36t = 75

t = 75/36 = 2,083 óra

2014. ápr. 6. 11:11