Sári 63 km-t vezet minden reggel munkába menet. Ha 20 perccel később indul a szokásosnál, akkor a feltorlódó autók miatt menetideje 40%-kal megnő, így átlagsebessége 36 km/h-ra csökken. Mennyi idő alatt ér be Sári a munkahelyére a szokásos időben indulva?2014. ápr. 6. 10:52
1/1 anonim válasza:
20 min = 1/3 h
eredeti:
v - t - v*t
késés
36 - t-1/3 - 36*(t-1/3)
v*t = 63
36*(t-1/3) = 63
36t - 12 = 63
36t = 75
t = 75/36 = 2,083 óra