Klári és Angéla barátnők, ugyanazon a napon szeretnének bevásárolni a kedvenc butikjukban, mindketten 2 órát töltenek az üzletben. Mekkora annak a valószínűsége, hogy egy időben tartózkodnak a boltban, ha az üzlet 10 órától 20 óráig tart nyitva?

2014. ápr. 5. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

100%, az esemény valószínűsége: 1.

Mivel barátnők, együtt mennek vásárolni (ahogy illemhelyre is)


Félre a viccet:

kedvező esetet kell osztani az összes esettel.

Kedvező, ha a második abban a 2 órában megy a boltba, amikor a barátnő is ott van.

Az összes eset 20-10=10.


A esemény: egyszerre tartózkodnak a boltban

P(A): 2/10=1/5.

2014. ápr. 5. 23:18
 2/12 anonim ***** válasza:
28%
Nem valami pontos a kérdés...Az a kérdés vajon, hogy VÉGIG együtt legyenek a boltban, vagy hogy legyen olyan időpont/időintervallum, amikor mindketten ott vannak? Szerintem eléggé különbözik a válasz ettől függően...
2014. ápr. 6. 00:50
 3/12 anonim ***** válasza:
0%
Meg persze az is kérdés ugye, hogy csak egész órakor eshetnek be a boltba, vagy mondjuk 10:08-tól is lehet valaki 12:08-ig? És vajon milyen precizitással? Mert ha az a kérdés, hogy mekkora az esélye, hogy miliszekundumra ugyanakkor essenek be a boltba, úgy, hogy egymástól függetlenül mennek oda, akkor annak pl. tutira tök kicsi...szóval ezt a feladatot olyan sokféleképpen tudom értelmezni, hogy nem is tudom, hogy merre induljak el a megoldáskeresésben.
2014. ápr. 6. 00:53
 4/12 anonim ***** válasza:
22%

Első vagyok, korrigálnék.

Látszik, hogy soha nem töltöttem két órát egy butikban...

Szóval, ha két órát ott szeretne lenni, nem eshet be zárás előtt, 6-ig oda kell érnie.

Így az összes eset 18-10=8

P(A)=2/8=1/4.


Szerintem nem kell, hogy együtt vásároljanak akár egy percet is. Ha mondjuk az egyiknek letelt a két órája, fizetett, a másik pedig pont akkor jön, és az ajtóban találkoznak is kimeríti azt, hogy egy időben, egy helyen voltak.

2014. ápr. 6. 01:50
 5/12 anonim ***** válasza:
0%

"Szóval, ha két órát ott szeretne lenni, nem eshet be zárás előtt, 6-ig oda kell érnie."

Ez igaz

"Így az összes eset 18-10=8 "

Ez akkor igaz, ha egész órakor kell odaérnie. De ha 10:00-tól 12:00-ig van ott, az nem ugyanaz, mint ha 10:30-tól van ott 12:30-ig, nem?

2014. ápr. 6. 01:54
 6/12 anonim ***** válasza:

Illetve pontosítok: ha feltételezzük, hogy egész órakor kell odaérni, akkor ugye az fejenként 9 lehetőség, tehát összesen 81 kombináció. Ebből szerintem 26 kedvező eset van

(abból kiindulva, hogy ha Klára pl. 12-től 14-ig van a boltban, akkor Angélának 11-re, 12-re vagy 13-ra kell odaérni ahhoz, hogy együtt legyenek a boltban). Ez alapján olyan 32%-os valószínűség jön ki nekem...

2014. ápr. 6. 01:57
 7/12 anonim ***** válasza:
De miért kellene pont egészre odaérni? Mehet 11-kor, de 11:02-kor is. A lényeg, hogy 2 óra a 'jó' időtartam, ami alatt a másiknak is oda kell érnie. 10 óra és 16 óra között bármikor mehet. Számold ki percekkel, ha gondolod.
2014. ápr. 6. 02:15
 8/12 anonim ***** válasza:
Ha nem kell pont egészre odaérni, akkor hogy jött ki neked a 18?
2014. ápr. 6. 02:20
 9/12 anonim ***** válasza:
Ha két órát ott tartózkodik, akkor legkésőbb 18 órára oda kell érnie. Ha ez után menne, már nem lenne két órája.
2014. ápr. 6. 13:53
 10/12 anonim ***** válasza:
azt értettem, erre kérdeztem: "Így az összes eset 18-10=8 "
2014. ápr. 6. 14:02
1 2