Fokból radiánba hogyan kell átváltani?


30 fokból pl. törtes alakban hogyan kapjuk azt, hogy pi/6? Ilyen törtekké hogyan kell átalakítani őket?

És hogyan kell műveleteket végezni velük? Pl.: pi/6+k*2pi=pi/6+k*2pi

Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni! :)



2014. ápr. 5. 12:53
 1/3 anonim ***** válasza:

π/6 rad = (180°/π) * π/6 = 180°/6 = 30°


60° = 60° *(π/180°) rad = 60π/180 rad = π/3 rad


π/6 + k·2π = (π+6·k·2π)/6 = (π+k·12π)/6

2014. ápr. 5. 12:58
 2/3 Kacsa Tibor ***** válasza:

180 fok = Pí

Így már minden fokot át tudsz számolni radiánba. Ha mondjuk a 60 fokot akarod átváltani, akkor ugyebár 180-ban a 60 megvan 3-szor. Tehát 60 fok = pí/3

2014. ápr. 5. 13:30
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 5. 13:39