30 fokból pl. törtes alakban hogyan kapjuk azt, hogy pi/6? Ilyen törtekké hogyan kell átalakítani őket?
És hogyan kell műveleteket végezni velük? Pl.: pi/6+k*2pi=pi/6+k*2pi
Nagyon hálás lennék, ha valaki tudna segíteni! :)
2014. ápr. 5. 12:53
1/3 anonim válasza:
π/6 rad = (180°/π) * π/6 = 180°/6 = 30°
60° = 60° *(π/180°) rad = 60π/180 rad = π/3 rad
π/6 + k·2π = (π+6·k·2π)/6 = (π+k·12π)/6
2/3 Kacsa Tibor válasza:
180 fok = Pí
Így már minden fokot át tudsz számolni radiánba. Ha mondjuk a 60 fokot akarod átváltani, akkor ugyebár 180-ban a 60 megvan 3-szor. Tehát 60 fok = pí/3
3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. ápr. 5. 13:39