Hogy kell átírni a számokat radiánba, gyorsan és egyszerűen?


Trigonometriát kezdtük el és szerintem elég nehéz átírni. Mert nyilván az könnyű, hogy 90 az pí/2. De mondjuk a 330 azon sokat kell gondolkodni (nekem) 11pí/6. Van ennek valami egyszerű módja vagy számológépen ezt meglehet csinálni? Mert mások mindig olyan gyorsan átváltanak...én meg csomót gondolkozom....lehet rossz a technikám vagy ilyesmi...

Köszönöm előre is!


2014. febr. 18. 17:20
 1/10 anonim ***** válasza:
Monnyuk ha eccerűsítené? 330/180=33/18=11/6
2014. febr. 18. 17:28
 2/10 anonim ***** válasza:

330° = 330*π/180 = 11*π/6


180°-kal osztok. Gondolj arra, hogy fokkal egyszerűsítünk, úgy kapunk egy puszta számot.

2014. febr. 18. 17:30
 3/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm!!! :)
2014. febr. 18. 17:38
 4/10 A kérdező kommentje:
És ha 300-at kell?
2014. febr. 18. 17:45
 5/10 anonim ***** válasza:

Atyám! Ennyi fantáziád sincs?


Ugyanúgy, csak 330 helyére írj 300-at!

2014. febr. 18. 17:47
 6/10 A kérdező kommentje:
nekem az egyszerűsítéssel van a bajom..
2014. febr. 18. 17:51
 7/10 anonim ***** válasza:

300/180 = 5/3


Bocs, de 6. osztályos anyag.

2014. febr. 18. 17:54
 8/10 A kérdező kommentje:
ja, már semmi
2014. febr. 18. 17:54
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszi...tudom béna vagyok
2014. febr. 18. 17:55
 10/10 anonim ***** válasza:
Szeressed a számokat meg a logikát, ne tanújjá! :-)
2014. febr. 18. 18:04