A/b=D/c=2/b=d/3 a közös nevezőig eljutottam az 3b lett, tovább nemtudom, hogy kell valaki segítsen megcsinálni! Hogy folytatódik?

2014. ápr. 2. 17:40
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
de a 3b sem jo
2014. ápr. 2. 17:43
 2/11 anonim ***** válasza:

A c-t miért hagytad ki??

Közös nevező: 3bc

2014. ápr. 2. 18:00
 3/11 anonim ***** válasza:

Amúgy nem értem az egszet..

Ez mi? Egyenlet vagy micsoda? mIT KÉNE VELE CSINÁLNI??

2014. ápr. 2. 18:01
 4/11 anonim ***** válasza:

Mert ha kiragadom belőle ezt: A/b=2/b ebből az derül ki, hogy A=2, de mit kezdjek vele? Meg a többivel?

Ugyanígy: D/c=d/3 akkor c=3, lehet így megtudható az összes ismeretlen értéke?

Gondolkozz!

2014. ápr. 2. 18:06
 5/11 anonim ***** válasza:

Hát nézzük meg mit lehet miből kifejezni...

D/C=D/3 tehát a c=3

A/B=2/B a=2


2/b=

d/3=

2/b=

d/3

/*3b

6=d*b /:b

6/d=b


6=6/b^2


b^2=x


6=6/x


x=1=B


D=6


ell :


2/1 = 6/3 = 2/1 = 6/3

2014. ápr. 2. 18:11
 6/11 anonim ***** válasza:

Egyébként amit alkalmazni kell az a bővítés ami annyit tesz, hogy ami nincs alul egy törtben azt megszorzod a fenivel és eltűnik a törtvonal.

Hasznos ám megtanulni, mert középsuliban már (x^2)+(x-3)-al kell bővíteni és lesz majd sírás rívás.

2014. ápr. 2. 18:14
 7/11 anonim ***** válasza:

A=2

C=3

D=1

B=6

Is megoldás egyébként...

2014. ápr. 2. 18:23
 8/11 A kérdező kommentje:
köszönöm az eddigieket.Akkor leírom teljesen a feladatot : párhuzamos szelők tétele alapján van az ,hogy : a/b=c/d ,na és itt van egy szög szár amit két párhuzamos egyenesekkel metszük az adatok = a=2,b=?,c=3,D=?,x=4,y=9 és akkor ezt leírja valaki hogyan kell lépésről lépésre?
2014. ápr. 2. 18:26
 9/11 anonim ***** válasza:
Úristen... párhuzamos szelőkből végtelen sok darab van... Azt hittem egy konkrét számot keresel...
2014. ápr. 2. 18:28
 10/11 A kérdező kommentje:

ajj,konkrét számot keresek.! az a lényeg,hogy a d-re és a b-re kiváncsi a feladat ,hogy mennyi lesz az eredmény csak annyit kértem hogy írja le nekm valaki hogy lépésről lépésre hogy csináljam. és leírtam,hogy mik vannak megadva ,na ez alapján a tételt kell alkalmazni ami ez: A/B=C/D -vel akkor behelyettesítek de ebből nekem ez jött ki,hogy :2/b=d/3 / kn.

6/3b=3b/3b / x3b

6=3b/:3

b=6/3 na nekem ez jött ki de ez tuti nemjó kérem valaki magyarázza el,hogy mit hogy csináljak!és hogy hol rontottam el.azt tudom,hogy a betűket lehet akárhogy írni azaz ugy is lehetett volna,hogy B/A -val

2014. ápr. 2. 18:35
1 2