Két kerékpáros egyszerre indul el egymás felé 39 km távolságból. Egyenletes sebességgel haladva 1 óra 30 perc múlva találkoznak. A találkozásig egyikük 4 km-rel hosszabb utat tett meg, mint a másik. Mekkora utat tett meg egy-egy kerékpáros egy óra alatt.

2014. ápr. 1. 20:32
 1/2 anonim ***** válasza:

39/2 = 19,5 --> 19,5 - 4/2 = 17,5

17,5 km és 21,5 km


v - 1,5 - 1,5*v = 17,5 --> v = 17,5/1,5 = 11,67 km/h

w - 1,5 - 1,5w = 21,5 --> w = 21,5/1,5 = 14,33 km/h


Nem biztos, hogy jó.

2014. ápr. 1. 21:04
 2/2 anonim ***** válasza:

Az egyik 1,5 óra elteltével x utat tett meg, a másik pedig x+4 - et.

Ebből jön, hogy x+(x+4)=39, vagyis 2x+4=39, tehát x=17,5.

Az egyik kerékpáros 17,5, a másik ennél 4-gyel többet, 21,5 km-t utat tett meg.

Az első biciklis egy perc alatt 17,5/90 = 0,194 km tett meg, tehát 60 perc alatt ennek a 60-szorosát, 0,194*60=11,6 km-t.

A másik biciklis ugyanígy számolva (21.5/90)*60=14,3 km utat tett meg egy óra alatt

2014. ápr. 2. 02:09