2014. márc. 31. 21:20
1/2 anonim válasza:
Az út megegyezik mindkét esetben, arra felírjuk mindkét változatot. Kétismeretlenes egyenletrendszert kapunk.
s=v*t -> s=340*t -> t=s/340
s=v2*t2 -> s=1500*(t-5,5)
első egyenletet behelyettesítjük a másodikba
s=1500*[(s/340)-5,5]
s=4,41s-8250
3,41s=8250
s=2419,35
Tehát kb 2419 méter a tó szélessége.
2/2 anonim válasza:
Nem kell cifrázni.
Ha
v1 = 340 m/s
v2 = 1500 m/s
t = 5,5 sec - a beérkezési időkülönbség, akkor írható:
s/v1 - s/v2 = t
s(1/v1 - 1/v2) = t
A zárójelben összevonva és 's'-et kifejezve
s = t*v1*v2(v2 - v1)
Behelyettesítve az ismert adatokat az adódik, hogy
s ≈ 2418 m
========