Tudnátok segíteni a fizikai feladataimban? Kaptam 30 feladatot és nincs sok időm, hogy megoldjam őket. Most felrakok párat és legközelebb még párat. Nagyon örülnék ha tudnátok segíteni!


1.

Feladat a hő terjedésének vizsgálatára!

Csavard össze az egyik végénél a vas- és rézhuzalt!Tartsd az összecsavart végét a lángba!Mit figyelsz meg és miért?

2.Egy 150g tömegű alumínium kaloriméterben 300 g 20 Cfok-os víz található,amelybe 400g tömegű 64Cfok-os ólomdarabot helyezünk és 296 K egyensúlyi hőmérséklet alakul ki. Határozd meg az ólom fajhőjét!

( CA=920 J/kgxfok Cvíz=4180 J/kgxfok)


3.

A darázs fullánkját 0,000 01N erővel szúrja áldozatába.Mekkora nyomást eredményez ez az erő,ha a fullánk végének a felülete 0,000 000 000 003 cm2?


4.

Állócsiga segítségével egy 400N súlyú testet 500 N nagyságú erővel emelünk fel.Mekkora a csiga hatásfoka?


5.

Egy m= 5kg tömegű test h= 100 magasról esik le.

a) Mekkora a mozgási energiája abban a pillanatban,amikor a földre ér?

b) Milyen magasságban egyenlő a test helyzeti energiája a mozgási energiával?



Egyenlőre ezekre kérnék választ,ha lehet.

Előre is köszönöm.Kérlek minél potntosabb válaszokat adjatok!



2014. márc. 27. 15:31
 1/5 anonim ***** válasza:

5/

Egy m = 5 kg tömegű test h = 100 m magasról esik le.

a) Mekkora a mozgási energiája abban a pillanatban, amikor a földre ér?

b) Milyen magasságban egyenlő a test helyzeti energiája a mozgási energiával?


m = 5 kg

h = 100 m

g = 10 m/s²

---------

a/

Kezdetben az összes energiája: Emozg + m•g•h = 0 + 5•10•100 = 5000 J


A földre éréskor: Emozg + m•g•h = Emozg + 0 = Emozg ugyanannyi, mint a kezdeti.


Emozg = 5000 J


b/

E = 5000/2 J = 2500 J


E = m•g•h --> h = E/(m•g) = 2500/(5•10) = 50 m

2014. márc. 27. 16:06
 2/5 anonim ***** válasza:

3/

A darázs fullánkját 0,00001 N erővel szúrja áldozatába. Mekkora nyomást eredményez ez az erő, ha a fullánk végének a felülete 0,000000000003 cm2?


F = 0,00001 N = 10^-5 N

A = 3·10^-12 cm² = 3·10^-16 m²

-----------

p = F/A = 10^-5/(3·10^-16) = 33.333.333.333 Pa

2014. márc. 27. 16:21
 3/5 anonim válasza:

3. p=F/A

p=0.00001N/0,000 000 000 003cm2=3333333,333N/cm2

2014. márc. 27. 16:25
 4/5 A kérdező kommentje:

Ezeket nagyon szépen köszönöm!A többire tudnátok válaszolni?

Ha rakok fel még ilyen jellegű feladatot válaszoltok rá?

Ezeken kívül van még 25 feladatom :(

2014. márc. 28. 16:04
 5/5 anonim válasza:
Kariii :3 ez csak te lehetsz ;)
2014. jún. 11. 19:51