Matematika,7. osztály. Valaki levezetné egyenletekkel?


Értem a feladatot, sajnos nem tudom levezetni egyenletekkel.

Íme a feladat:

Három kosárba burgonyát tettek. Az első kosárban 10 kg-mal kevesebb, a másodikban 25 kg-mal több burgonya volt, mint a harmadikban. A második kosárból 15 kg-ot áttettek az elsőbe és 5 kg-ot a harmadikba, így mindhárom kosárban ugyanannyi burgonya lett.

Mennyi burgonya volt eredetileg a harmadik kosárban?


2014. márc. 25. 16:44
 1/5 anonim ***** válasza:
2014. márc. 26. 00:22
 2/5 anonim ***** válasza:

A tanárod elcseszte egy kicsit.

Az harmadik kosarat jelöljük Z-vel.

Az első kosárban 10-el kevesebb van mint a harmadikban.

X = Z - 10

A másodikban 25-el több mint a 3-ban:

Y = Z + 25

És most jön a finálé:

Ha az ha a másodikból (...)

X + 15 = Y - 20 = Z + 5

=>

Z - 10 + 15 = Z + 25 - 20 = Z + 5

=>

Z + 5 = Z - 5 = Z + 5

Ez lehetetlen, mert egy szám + 5 nem lehet egyenlő szám - 5-el, szóval nincs megoldás.

...


Ebben az utolsóban behelyettesítjük az első kettőt:


Ilyen feladatokat nem szoktak adni 7-ben, szóval a tanárnőd valamit nagyon elnézet.

2014. márc. 27. 00:53
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!!

A tankönyvben volt a feladat. A megoldás az lett hogy minden megoldás jó.

2014. márc. 27. 14:06
 4/5 anonim ***** válasza:
Akkor helytelen a megoldás, mert Z - 5 soha nem lesz egyenlő Z + 5-el.
2014. márc. 27. 20:18
 5/5 anonim válasza:

X + 15 = Y - 20 = Z + 5

A válaszolónak írnám hogy szerintem ez a sor hibás.

Szerintem ez így néz ki : x+5 = y+5 = z+5

2016. máj. 18. 06:39