Ha lehet valami nagyon egyszerűen, mert elég béna vagyok ehhez, de valahogy megkell csináljam.

[link] Előre is köszönöm.



2014. márc. 20. 19:02
 1/4 bongolo ***** válasza:

1028)

Először a sorba kapcsolt kondenzátorokat kell nézni:

    5 µF és 10 µF

A reciprokokat kell összeadni, és vissza-reciprokozni. Szóval 1/5 + 1/10 = 3/10, abból pedig a reciprok 10/3 lesz.

Szóval ennek a kettőnek az eredője 10/3 µF.

Az alsó kettőnek is annyi, hisz azok ugyanakkorák.


Ha most a sorosan kötöttek helyére odaképzeled a 10/3 µF-os eredő kondenzátorokat, akkor három párhuzamosan kapcsolt kondenzátort kapsz. Párhuzamos kapcsolásnál egyszerűen össze kell adni a kapacitásokat:

10/3 + 10/3 + 20 = 80/3 µF


1027)

Először ki kell számolni az eredő kapacitást.

Most a két párhuzamosan kapcsoltat kell először kiszámolni, számold ki. C₂₃-nak nevezem.

Aztán C₁ sorba van kötve C₂₃-mal. Azt is számold ki.


Írd meg, mik jöttek ki, aztán folytatom. Az előző példában van, hogy hogyan számoljad őket, azt jól értsd meg először.

2014. márc. 20. 20:53
 2/4 anonim ***** válasza:

Íme:


[link]

2014. márc. 20. 21:20
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm nagyon szépen a segítséget. Már kezdem megérteni, annyira nem nehéz, csak elkell kapni a fonalat. :) Mégegyszer köszönöm.
2014. márc. 20. 22:13
 4/4 bongolo ***** válasza:
Annyit szöveget tennék hozzá még, hogy párhuzamosan kapcsolt kondenzátoroknál az eredő töltés az egyes töltések összege. Vagyis az eredő töltés szétoszlik a kondenzátorok között. Ezzel szemben sorba kapcsolt kondenzátorok esetén az eredő töltés megegyezik mindegyik kondenzátor töltésével! Ez elsőre nem intuitív, a legegyszerűbb megjegyezni.
2014. márc. 20. 22:59