Az irányítótorony 20 méter magasan levő ablakából a 350 m magasságban közlekedő vitorlázó repülőt 12,7-os emelkedési szögben látjuk. Állandó magasságban repülve a gép 300m-t tett meg a torony felé. Mekkora emelkedési szögben látjuk most a gépet?


2014. márc. 18. 08:33
 1/4 anonim ***** válasza:

[link]

Az alfa szögnél van a torony csúcsa, a derékszögnél a gép. Alfa szög alatt látjuk a gépet.

a=350-20=330

tg 12,7 = a/b

Kiszámolod b-t.

tg x = a/(b-300)

Kiszámolod x-et.

2014. márc. 18. 09:00
 2/4 anonim ***** válasza:

"a derékszögnél a gép"

Bolcsánat, nem a derékszögnél, hanem a felette lévő szögnél.

2014. márc. 18. 09:01
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez is tipikusan azok közé a hülye példák közé tartozik, amiért fenékbe kéne rúgni azt is, aki kitalálta, meg azt is, aki feladta. Láttak ezek már repülőt?

Vitorlázó repülőgép állandó magasságon? Doki, ez komoly?

2014. márc. 18. 13:24
 4/4 anonim ***** válasza:
Értelmetlen a kérdés, mert a vitorlázórepülő folyamatosan süllyed, és ha nem tudjuk a sebességét (függőleges-vízszintes), akkor nem tudjuk a jelenlegi magasságát se meghatározni. :)
2014. márc. 18. 15:42