pl. 2S/e = S/k
egyszerusitek S el,vagyis athuzom: 2/e = 1/k
fizikaban jott ki ilyen egyenlet ...szoval felteteztek hogy S nagyobb mint 0,igy nem ugy tortent az egyszerusites hogy
2S/e = S/k
athuzom az S-t jobb oldalon, a bal oldalon meg levonok egy S-t igy marad
S/e = 1/k
2014. márc. 16. 20:27
1/2 anonim válasza:
Mindkét oldalt osztjuk S-sel; megtehetjük, mivel S mindenképp pozitív, így marad
2/e=1/k.
Amit írtál, mint másik alternatívát, az akkor lenne, ha kivonnánk S-t; például:
2S+e=S+k /mindkét oldalból kivonunk S-t
S+e=k.
Tehát az első megoldás a helyes.
2/2 A kérdező kommentje:
koszi a segitseget ...mar ertem :)
2014. márc. 16. 21:06