MATEK - Van olyan egyszerusitesi szabaly ha tudom hogy valami nem egyenlo nullaval akkor azt kihuzhatom?


pl. 2S/e = S/k


egyszerusitek S el,vagyis athuzom: 2/e = 1/k


fizikaban jott ki ilyen egyenlet ...szoval felteteztek hogy S nagyobb mint 0,igy nem ugy tortent az egyszerusites hogy


2S/e = S/k

athuzom az S-t jobb oldalon, a bal oldalon meg levonok egy S-t igy marad

S/e = 1/k


2014. márc. 16. 20:27
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Mindkét oldalt osztjuk S-sel; megtehetjük, mivel S mindenképp pozitív, így marad


2/e=1/k.


Amit írtál, mint másik alternatívát, az akkor lenne, ha kivonnánk S-t; például:


2S+e=S+k /mindkét oldalból kivonunk S-t

S+e=k.


Tehát az első megoldás a helyes.

2014. márc. 16. 20:45
 2/2 A kérdező kommentje:
koszi a segitseget ...mar ertem :)
2014. márc. 16. 21:06