3 év múlva fele annyi idős leszek, mint amennyi András 6 évvel ezelőtt volt, amikor én harmadannyi éves voltam, mint amennyi András most.2014. márc. 16. 12:25
1/4 anonim válasza:
Aki ezt mondja az nem tudja hogy mit beszél :)
3/4 A kérdező kommentje:
És hogy kellene ezt levezetni?
2014. márc. 16. 12:59
4/4 anonim 



válasza:





Sima egyenletrendszerrel:
1) 2*(x+3)=y-6
2) 3*(x-6)=y
1) 2x+6=y-6
2) 3x-18=y
2)-t behelyettesíted 1)-be:
2x+6=(3x-18)-6
x=30