MATEK HÁZI Meg tudja venni Pista az 500 FT-os telefonkártyát, ha pénzét összeszámolva ezt mondja barátjának: ha még kétszer annyi pénzem lenne mint most van akkor 900 forintnál annyival lenne több pénzem mint amennyivel most kevesebb van nálam?

2013. dec. 9. 16:30
 1/1 doracell ***** válasza:

Most van x forintja, ez y-nal kevesebb, mint 900 Ft.

x=900-y

Ha még kétszer annyi lenne, mint most, akkor x+2x=3x forintja lenne. Ez y-nal több lenne, mint 900 Ft.

3x=900+y

A másodikba behelyettesíted az elsőt.

3(900-y)=2700-3y=900+y

y=450

x=900-450=450

Azaz 450 Ft-ja van.

2013. dec. 9. 23:19