Mennyi legyen a legolcsóbb jegy ára?

Egy iskolai ünnepély rendezésével 6000 Ft bevételt szeretnének. Ezért 3 féle jegyet készítenek 5-5 Ft különbséggel,az olcsóbb jegyből 200-at, a közepes áru jegyből 160-at és a drágább jegyből 80-at.

2014. márc. 16. 10:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Legyen a legolcsóbb jegy ára x, ekkor


A legolcsóbb árkategóriás jegyekből befolyó bevétel: 200x

A közepes árkategóriás jegyekből befolyó bevétel: 160(x+5)

A legdrágább árkategóriás jegyekből befolyó bevétel: 80(x+10)


Azért x+5 és x+10, mert 5 forintos az árkülönbség, így a középső 5-tel, a legdrágább 5+5=10-zel drágább, mint a legolcsóbb.


A tervezett befolyt összeg 6000 Ft, ezért ezeknek az összege pont ennyi kell, hogy legyen:


200x+160(x+5)+80(x+10)=6000


elsőfokú egyenletet kell megoldani.

2014. márc. 16. 10:13
 2/2 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a segítséget
2014. márc. 16. 10:15