Valaki segítene? (8. -os fizika)


Nincs benne a könyvben, és a füzetbe se írtuk le..

a kérdés: Mit tudsz a sorba kapcsolt,különböző ellenállású fogyasztók kivezetésein mérhető feszültségek nagyságáról?



2014. márc. 15. 14:21
 1/3 anonim válasza:

U=U1+U2


U= R*I


U2=U-U1

U1=U-U2

2014. márc. 15. 14:25
 2/3 Tom Benko ***** válasza:
\frac{U_1}{U_2}=\frac{R_1}{R_2}
2014. márc. 16. 10:44
 3/3 A kérdező kommentje:
köszi!
2014. márc. 17. 15:51