x+1/x+3=x-3/x+92014. márc. 14. 19:43
1/2 anonim válasza:
x+1/x+3=x-3/x+9 /-1/x
x+3=x-4/x+9 /*x, x nem lehet 0
x^2+3x=x^2-4+9x /-x^2
3x=-4+9x /-9x
-6x=-4 /:(-6)
x=-4/(-6)=2/3
2/2 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2014. márc. 15. 13:46