Hogy kell megoldani a példát?

x+1/x+3=x-3/x+9
2014. márc. 14. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

x+1/x+3=x-3/x+9 /-1/x


x+3=x-4/x+9 /*x, x nem lehet 0


x^2+3x=x^2-4+9x /-x^2


3x=-4+9x /-9x


-6x=-4 /:(-6)


x=-4/(-6)=2/3

2014. márc. 14. 20:29
 2/2 A kérdező kommentje:
koszonom :)
2014. márc. 15. 13:46