Janos ,Karoly es Marton a brigadon megkereset penzt 2:4:3 aranyban osztotta szet egymas kozott. Legtobbet Karoly kapott.. Megpedig 12,60€ Janos es Marton egyutt kaptak?2014. márc. 11. 21:04
2/3 A kérdező kommentje:
Károly kapta a 12,60€-t Janos és Márton együtt valószínű, hogy övék lesz a 2 és 3 arány! :)
2014. márc. 11. 21:28
3/3 anonim válasza:
Károly kapta az összes pénz 4/9 részét. Ez 12,60 €.
Kérdés, hogy minek a 4/9 része 12,60?
x * 4/9 = 12,60
x = 12,60 : 4/9 = 12,60*9/4
x = 28,35 €-t kaptak összesen.
János: 2/9 * 28,35 = 6,3 € (Tényleg feleannyi, mint Károlyé.)
Márton: 3/9 * 28,35 = 9,45 €
Ell.: 6,3 + 12,60 + 9,45 = 28,35