Kémia háziban tudnátok segíteni kérlek?


Számítsd ki, hogy 9 gramm szén tökéletes égésekor hány gramm szén-dioxid keletkezik

Egyenlet:

Számítás:

Válasz:

Nagyon megköszönném!



2014. márc. 12. 13:48
 1/3 Bugya Péter ***** válasza:

C+O2=CO2

12+2*16=44

9=x

9/12=x/44

X=33g CO2keletkezik

2014. márc. 12. 14:31
 2/3 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm!:))
2014. márc. 12. 16:55
 3/3 anonim válasza:

matematikailag jó az előző megoldás de kémiailag nem

(9/12)*44 = 33

Válasz: 33g CO2 keletkezik

2015. ápr. 28. 23:09