Megpróbálnátok segiteni ezekben, szép levezetésekkel?


1. A parkban most éppen 98 láb sétál,ezekhez 34fej tartozik ha a parkban csak kutyák és emberek vannak,melyikből hány van?


2.Csilla egy 6200ft-os nadrágot vell.Csak 50 és 100 ft-os érmék voltak nálla,igy kénytelep volt azokkal fizetni.Összesen 78db érmét adott a nadrágért.hány 50 forintos érmét használt fel,?


2009. dec. 14. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:

1.

k-val jelölöm a kutyák számát, e-vel az emberekét.

Az alapvető adottságokat figyelembe véve:

4k+2e=98 (lábak száma)

k+e=34 (fejek száma)

Ebből, ha például kivonod az első egyenletből a második kétszeresét, 2k=30

k=15,

emberek száma behelyettesítéssel kjön ( 19 )


2.

a-val jelölöm az 50-esek számát, b-vel a 100-asokét Ekkor:

50a+100b = 6200 (a nadrág ára a kétféle érmével)

a+b=78 (az érmék száma)

Pl. az elsőből, leosztva 50-el és átrendezve az egyenletet: a=124-2b

Behelyettesítve az első egyenletbe:

124-b=78

b=46

Visszahelyettesítve:

a=32


Remélem nem számoltam el őket:)

2009. dec. 14. 18:53
 2/3 anonim ***** válasza:

1.

x db ember van 1embernek 2 db lába van

y db kutya van 1 kutyának 4db lába van


ebből felírhatod az alábbi egyenletet:


2x+4y=98 és tudjuk még, hogy x+y=34

nézzük ezt az egyenletet:


2x+4y=98 /vonjunk ki mindkét

oldalról 2x et és 2y-t

(ez ugyebár egyenlő

2*34=68-cal!)

akkor marad:

2y=20-->y=15

ha a 2. egyenletbe behelyetesíted az y-t, akkor kijön, hogy x=19

2009. dec. 14. 18:57
 3/3 anonim ***** válasza:
ez az első feladat az én könyvemben is benne van
2009. dec. 30. 23:01