Hogyan kell megoldani ezt a térfogatszámolós matekfeladatot?


Egy test térfogatát kell kiszámolni, de nem tudom hogyan. A feladat szövege helyett inkább készítettem egy rajzot.

[link]

Mindenkinek köszönöm, aki segít. :)


2014. márc. 11. 09:24
 1/2 anonim ***** válasza:

170-105=65

x=gyök(105^2-65^2)=82,46


170-61=109

y=gyök(175^2-109^2)=136,91


Ta = 169*170 - 65*x/2 - 109*y/2 = 18588,5


V = m*Ta = 3.336.628 cm³

2014. márc. 11. 09:37
 2/2 anonim ***** válasza:

Egy kis Hilfe ábra:


[link]

2014. márc. 11. 10:01