Egy test térfogatát kell kiszámolni, de nem tudom hogyan. A feladat szövege helyett inkább készítettem egy rajzot.
Mindenkinek köszönöm, aki segít. :)
2014. márc. 11. 09:24
1/2 anonim válasza:
170-105=65
x=gyök(105^2-65^2)=82,46
170-61=109
y=gyök(175^2-109^2)=136,91
Ta = 169*170 - 65*x/2 - 109*y/2 = 18588,5
V = m*Ta = 3.336.628 cm³