Egy kerék 440 m hosszú úton pontosan 200-at fordul. Mekkora a kerék átmérője?

2009. dec. 13. 20:55
 1/2 anonim ***** válasza:
A kerék kétszázszor fordul körbe az úton, tehát a kerék kerülete ennyiszer fér rá az útra. Elosztod az út hosszát a fordulatok számával, majd a kör kerületéből kiszámítod az átmérőjét.
2009. dec. 13. 21:00
 2/2 anonim ***** válasza:

440/200=2,2 m

K=2,2=d*pí= d*3,14

d=0,7 m

2009. dec. 13. 21:04