1)6-sin^2a-cos^2a
2)(sin^2a/cos^2a)+1
2014. márc. 6. 17:34
1/3 anonim válasza:
6-(sin²a+cos²a) Zárojelen belüli érték 1
6-1=5
2/3 anonim válasza:
Ismerned kell a következő összefüggést: sin^2x+cos^2x = 1
Vagy a sin-t vagy a cos-t kifejezed
Ha sin-t:
sin^2x+cos^2x = 1 / - cos^2x
sin^2x = 1-cos^2x
Ha cos-t:
sin^2x+cos^2x = 1 /-sin^2x
cos^2x = 1-sin^2x
I. feladat:
6-sin^2a-cos^2a
A sin^2a helyébe írjuk be, hogy: 1-cos^2a
6-(1-cos^2a)-cos^2a
Erre azért van szükség, hogy az egyenletünk csak egyismeretlenes legyen!
Felbontod a zárójelet:
6-1+cos^2a-cos^2a /összevonod ( látható, hogy a cos^2a kiesik)
6-1 = 5
Tehát a kifejezés egyszerűsített alakja: 5
II. feladatot ennek alapján már meg tudod csinálni :)
3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen))
sokat segitettetek
2014. márc. 6. 17:52