Valaki segítene? Egyszerűsítsd kifejezést:


1)6-sin^2a-cos^2a

2)(sin^2a/cos^2a)+1



2014. márc. 6. 17:34
 1/3 anonim ***** válasza:

6-(sin²a+cos²a) Zárojelen belüli érték 1

6-1=5

2014. márc. 6. 17:50
 2/3 anonim ***** válasza:

Ismerned kell a következő összefüggést: sin^2x+cos^2x = 1

Vagy a sin-t vagy a cos-t kifejezed

Ha sin-t:

sin^2x+cos^2x = 1 / - cos^2x

sin^2x = 1-cos^2x

Ha cos-t:

sin^2x+cos^2x = 1 /-sin^2x

cos^2x = 1-sin^2x

I. feladat:

6-sin^2a-cos^2a

A sin^2a helyébe írjuk be, hogy: 1-cos^2a

6-(1-cos^2a)-cos^2a

Erre azért van szükség, hogy az egyenletünk csak egyismeretlenes legyen!

Felbontod a zárójelet:

6-1+cos^2a-cos^2a /összevonod ( látható, hogy a cos^2a kiesik)

6-1 = 5

Tehát a kifejezés egyszerűsített alakja: 5

II. feladatot ennek alapján már meg tudod csinálni :)

2014. márc. 6. 17:50
 3/3 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen))

sokat segitettetek

2014. márc. 6. 17:52