Valaki segítene? Egyszerűsítsd kifejezést: 6-sin^2a-cos^2a (1-cos^2a/1-sin^2a) +tga*ctga


2014. márc. 6. 15:50
 1/3 anonim ***** válasza:

nézd meg a zároljeles tagot az eredménye 0

(1-(cos^2a/(1-sin^2a)) 1-sin^2a=cos^2a

cos^2a/cos^2a=1

1-1=0 ez alapján nézd meg a többi részét

ill tga*ctga=1 mert a tga*(1/tga)=1

igy már össze tudod rakni.

2014. márc. 6. 15:59
 2/3 anonim ***** válasza:

6-(1-c)-c[(1-c)/c]+1=5+2c


5+2cos^2a

2014. márc. 6. 16:05
 3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2014. márc. 6. 16:08