2014. márc. 6. 15:50
1/3 anonim válasza:
nézd meg a zároljeles tagot az eredménye 0
(1-(cos^2a/(1-sin^2a)) 1-sin^2a=cos^2a
cos^2a/cos^2a=1
1-1=0 ez alapján nézd meg a többi részét
ill tga*ctga=1 mert a tga*(1/tga)=1
igy már össze tudod rakni.
2/3 anonim válasza:
6-(1-c)-c[(1-c)/c]+1=5+2c
5+2cos^2a
3/3 A kérdező kommentje:
koszonom szepen
2014. márc. 6. 16:08