2014. márc. 4. 10:06
1/3 anonim válasza:
45, 30, 135, 150; nem, mert ilyen arányokkal a szemközti szögek összege nem lenne 180.
2/3 A kérdező kommentje:
köszi. le tudnád írni hogy számoltad ki?
2014. márc. 4. 10:46
3/3 okéé14 válasza:
ugye a húr4szögben a szemközti szögek összege 180°
ha körüljárás irányában vannak a szögek arányai, akkor tegyük fel, h az első alfa majd béta, gamma, delta
egymással szemben az alfa és a gamma, a béta és a delta vannak.
először ki kell számolni, hogy egy egység hány fok:
3+9=2+10=12 ... 180°/12=15° tehát egy egység 15°
(alfa+gamma aránya=béta+delta arányával)
akkor az alfa az 3*15=45°
a gamma az 9*15=135° (-és 135°+45°=180°)
a béta az 2*15=30°
a delta az 10*15=150° (-és 30°+150°=180°)
látod, ilyen egyszerű...
a 2:5:4:4 aránya azért nem lehet, mert:
2+4 nem egyenlő 5+4 ... vagyis nem lehet, hogy ugyanannyi legyen az arányszámuk
(szerintem így kell.... :) )