10 dm^3 víz lágyításához 3,62 g trisóra van szükség. A lágyítás eredményeként 3,3 g csapadék válik le. Hány g Ca2+ és Mg2+-ion van 10 dm^3 vízben?


2014. márc. 1. 12:18
 1/4 Silber ***** válasza:
1,08 g, illetve 0,144 g.
2014. márc. 1. 13:08
 2/4 A kérdező kommentje:
De ez hogyan jön ki?
2014. márc. 1. 14:39
 3/4 Silber ***** válasza:

Kulcsegyenletek:

m(Ca3(PO4)2)+m(Mg3(PO4)2)=3,3

n(Mg3(PO4)2)+n(Ca3(PO4)2)=1/2*n(Na3PO4)

n=m/M

Ezekből kiszámolható.

2014. márc. 1. 15:01
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi!
2014. márc. 1. 17:17