MATEMATIKA-SZÖVEGES FELADATOK (2 DB) : Nem értem, nem fog az agyam, valaki meg tudná nekem oldani, vagy egy kis útmutatást tudna adni? általános iskolában tanuló fiú


Az 1. feladat így szól: Konyhánk egyik falát szeretnénk 20 cm . 20 cm-es csempével 2 m magasan kicsempézni. A konyha hossza 3 m. Hány darab csempére van szükségünk?


2. feladat: A 9. a osztályban angol és német nyelvet tanulhatnak a diákok. A 9. a osztály kétharmad része csak angolt tanul, ötöd része pedig csak németet. 4 fő angolt és németet is tanul. Hányan járnak az osztályba?


Előre is köszönöm!


2014. febr. 26. 20:49
 1/3 anonim ***** válasza:

1. 2m maga falhoz 10db csempe kell (10*20cm=200cm=2m); 3m hósszúhoz 15db (15*20cm=300cm=3m). Így kijön, hogy 10 sor lesz, és minden sorban 15 csempe => 10X15

2. Nem tudom, hogy jól gondolkozom-e, de én egyenlettel oldanám meg. 2/3+1/5+4=x

Kérlek javítsatok ki, ha nem jó!! :)

2014. febr. 26. 21:00
 2/3 anonim válasza:

2. 1/5+2/3=13/15

maradék 2/15 azaz a 4 tanuló.

Akkor a 15/15 30 tanuló jár az osztályba->4:2/15=4x15/2=30

;-) remélem érted a folyamatot

2014. febr. 27. 15:05
 3/3 A kérdező kommentje:
Ja, már rájöttem logikusan egyenlet meg minden nélkül köszi :D
2014. febr. 27. 20:19