Egy suzuki tömege 0,9 tonna és ez a tömeg körül belül egyformán oszlik el a 4 keverék rugóállandója.
Mekkora a bele szerelt rugók állandója ha 0,1m mennek össze ha leengedik a földre a suzukit?
2014. febr. 26. 17:04
1/4 anonim válasza:
0,9t=900kg
Az autora hat m*g=900*10=9000N nehezsegi ero lefele,
9000N/4=2250N hat fejenkent a kerekre.
D·x rugóerő felfelé (ahol x=0,1m a rugó összenyomódása). A két erő egyező nagyságú.(m*g=Dx) Ebből ki tudod számolni a D rugóállandót.
2/4 A kérdező kommentje:
és ezt, hogy kell felírni? Hogy mi a 0,9t...? Az nem az Fr?
2014. febr. 26. 19:59
3/4 bongolo válasza:
Tudsz angolul?
'tömeg' angolul 'mass', abból lesz az m.
'erő' angolul 'force', abból lesz az F
Az Fr-ben az r nem angolul van, simán magyarul a rugó rövidítése. Fr: rugóerő
Szóval ha az a szöveg, hogy egy suzuki TÖMEGE 0,9 t, akkor m = 0,9 t
May the Force be with you: Az erő legyen veled.
4/4 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide az angol? Amúgy nem tudok angolul.
2014. febr. 26. 21:47