Valaki segítene fizikából?


Egy suzuki tömege 0,9 tonna és ez a tömeg körül belül egyformán oszlik el a 4 keverék rugóállandója.

Mekkora a bele szerelt rugók állandója ha 0,1m mennek össze ha leengedik a földre a suzukit?



2014. febr. 26. 17:04
 1/4 anonim ***** válasza:

0,9t=900kg

Az autora hat m*g=900*10=9000N nehezsegi ero lefele,

9000N/4=2250N hat fejenkent a kerekre.

D·x rugóerő felfelé (ahol x=0,1m a rugó összenyomódása). A két erő egyező nagyságú.(m*g=Dx) Ebből ki tudod számolni a D rugóállandót.

2014. febr. 26. 19:02
 2/4 A kérdező kommentje:
és ezt, hogy kell felírni? Hogy mi a 0,9t...? Az nem az Fr?
2014. febr. 26. 19:59
 3/4 bongolo ***** válasza:

Tudsz angolul?

'tömeg' angolul 'mass', abból lesz az m.

'erő' angolul 'force', abból lesz az F

Az Fr-ben az r nem angolul van, simán magyarul a rugó rövidítése. Fr: rugóerő


Szóval ha az a szöveg, hogy egy suzuki TÖMEGE 0,9 t, akkor m = 0,9 t


May the Force be with you: Az erő legyen veled.

2014. febr. 26. 21:45
 4/4 A kérdező kommentje:
Hogy jön ide az angol? Amúgy nem tudok angolul.
2014. febr. 26. 21:47