Segítség, hogyan tudnám bizonyítani?


[link]

Hogyan induljak el? Melyik azonosság alapján?



2014. febr. 25. 17:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

lg(lga/lga)

lga/lga=1

2014. febr. 25. 19:46
 2/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm válaszod de még mindig nem látom csak ez a két: lg(lga/lga), lga/lga=1 kell vagy esetleg más is?
2014. febr. 25. 20:09
 3/12 anonim ***** válasza:

még azt az azonosságot kell használni:


lga^x=x*lga

2014. febr. 25. 20:13
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem jön ki sehogy. Letudnád vezetni akkor már :) ?
2014. febr. 25. 20:20
 5/12 anonim ***** válasza:

a^lg(lga/lga)

lga/lga=1


a^lg1

lg1=0 mert a 10^0=1

a^0=1

2014. febr. 25. 20:32
 6/12 A kérdező kommentje:
De nekem azt kéne bizonyítanom, hogy lg a jöjjön ki végeredménynek. tehát a^(lg(lga) / lga ) = lga
2014. febr. 25. 20:35
 7/12 A kérdező kommentje:
[link] h feladat
2014. febr. 25. 20:44
 8/12 anonim ***** válasza:

az szem igy

a^lg(lga/lga)

lga*a^lga/lga

lga*a^1=lga

2014. febr. 25. 20:55
 9/12 A kérdező kommentje:
a^lg(lga/lga) honnan jön?
2014. febr. 25. 20:58
 10/12 anonim ***** válasza:

a szorzás nem kell

a^lg(lga/lga)

lga^lga/lga=lga

2014. febr. 25. 20:59
1 2