Egy téglalap két részre osztható úgy, hogy az egyik rész négyzete a másik pedig az eredetihez hasoló téglalap. Határozzuk meg az oldalainak az arányát? Valaki segítene?

2014. febr. 25. 14:45
 1/6 anonim ***** válasza:
Aranymeccés.
2014. febr. 25. 15:03
 2/6 A kérdező kommentje:
aranymetszet? valaki segitene megoldani??
2014. febr. 25. 15:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Kisebb ódal 1, nagyobb ódal x.


x/1=1/(x-1)

x^2-x-1=0

x1=(1+5^1/2)/2

x2=(1-5^1/2)/2

2014. febr. 25. 16:06
 4/6 A kérdező kommentje:
Ès ezt most igy irjam le a füzetbe mit jelent a / jel? ès ^ ez?? köszikee!
2014. febr. 25. 17:16
 5/6 anonim ***** válasza:
faxom fogjaja zábécét elmeséni
2014. febr. 25. 17:22
 6/6 A kérdező kommentje:
szepen lett kèrdezve!! ha nem tudsz valaszolni nem itt van a helyes kosz szepen!
2014. febr. 25. 17:24