2014. febr. 20. 18:13
1/1 bongolo válasza:
A súrlódás lassítja.
Fs = µ·m·g
Nem tudjuk a tömeget, de bizonyára ki fog esni. Most még nem tudom, hogy tényleg ki fog-e esni, de muszáj neki, mert nincs megadva.
Szóval ez az Fs erő hat rá vízszintesen, ebből jön a negatív előjelű gyorsulás, ami lassítja.
-Fs = m·a
-µ·m·g = m·a
tényleg kiesik a tömeg:
a = -µ·g
Ezzel a gyorsulással (ami lassulás, mert negatív) t idő alatt nulla lesz a sebesség:
v = v₀ + a·t
0 = v₀ - µ·g·t
ahol v₀ = 12 km/h. Ezt m/s-ba kell először átszámolni!
v₀ = µ·g·t
t = v₀/(µ·g)