2014. febr. 19. 17:32
1/2 anonim válasza:
Hozzuk közös nevezőre a két oldalt:
(8x^2-15x-9)/(x^2+x)=2*(x^2+2)/(x^2+x)
Most vonjuk ki a jobb oldalon álló értéket mindkét oldalból:
(8x^2-15x-9)/(x^2+x)-2*(x^2+2)/(x^2+x)=0
A törtekre vonatkozó szabály miatt kivonva:
((8x^2-15x-9)-2*(x^2+2))/(x^2+x)=0
Ez egy tört. A tört értéke akkor 0, ha számlálója 0, tehát
(8x^2-15x-9)-2*(x^2+2)=0
Ezt a másodfokú egyenletet kell megoldani.
Írjuk még meg a nevezőre a kikötést:
x^2+x≠0 /kiemelünk x-et
x(x+1)≠0
Ebből látszik, hogy x≠0 és x≠1, egyébként x valós szám. Akapott megoldásokat ezzel a kikötéssel kell majd összevetni.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! :)
2014. márc. 7. 19:58