(x*x) az 2x vagy x a négyzeten? Segits


Pl: (4+x)*(4+x)=16

Tudom mindent mindennel szorzunk, csak azt nem tudom hogy 2x vagy x négyzet lesz


2014. jan. 12. 17:53
 1/5 A kérdező kommentje:
Amit irtam példát azt ne vegyétek figyelembe, csak olyasmi feladatra gondoltam...
2014. jan. 12. 18:00
 2/5 savanyújóska ***** válasza:
Speciel a példád pont azonosság ((a+b)*(a+b) = a^2+2ab+b^2), de x*x amúgy is x^2, hiszen 2x az 2*x!
2014. jan. 12. 18:00
 3/5 A kérdező kommentje:

Amugy nem azonosságra gondoltam, csak ugy irtam a példát..

De akkor most x a négyzeten? :D

2014. jan. 12. 18:06
 4/5 anonim ***** válasza:

(x*x) az 2x vagy x a négyzeten?


x*x = x²


x + x = 2x

2014. jan. 12. 18:19
 5/5 A kérdező kommentje:
Àhh ezer hálàm köszöönöm szépen
2014. jan. 12. 18:24