Pl: (4+x)*(4+x)=16
Tudom mindent mindennel szorzunk, csak azt nem tudom hogy 2x vagy x négyzet lesz
2014. jan. 12. 17:53
1/5 A kérdező kommentje:
Amit irtam példát azt ne vegyétek figyelembe, csak olyasmi feladatra gondoltam...
2014. jan. 12. 18:00
2/5 savanyújóska válasza:
Speciel a példád pont azonosság ((a+b)*(a+b) = a^2+2ab+b^2), de x*x amúgy is x^2, hiszen 2x az 2*x!
3/5 A kérdező kommentje:
Amugy nem azonosságra gondoltam, csak ugy irtam a példát..
De akkor most x a négyzeten? :D
2014. jan. 12. 18:06
4/5 anonim válasza:
(x*x) az 2x vagy x a négyzeten?
x*x = x²
x + x = 2x
5/5 A kérdező kommentje:
Àhh ezer hálàm köszöönöm szépen
2014. jan. 12. 18:24