Melyik az a szám, amelyhez hozzáadva a 2/3 részét és még 5-öt, a szám kétszeresét kapjuk?

Légyszi segítsetek már megcsinálni :/
2014. febr. 19. 14:42
 1/1 Shai-Hulud ***** válasza:

x + 2/3 x + 5 = 2 x

2/3 x + 5 = x

x - 2/3 x = 5

1/3 x = 5

x = 15

2014. febr. 19. 14:54