Matekosok! Tudnátok segíteni?

Adott egy háromszög , melynek koordinátái : A(3;4) B(-5;3) C(2;-1) . A háromszög oldalainak egyenletét kellene megadni amit totál nem vágom hogy kell, az oldalak hosszát és az oldalfelezőket már megcsináltam de itt elakadtam :/ Valaki tud segíteni ?

2014. febr. 19. 12:20
 1/1 anonim ***** válasza:

Az 'a' egyenlete:

BC(7; -4) = v --> n(4; 7)

4x + 7y = 4*(-5) + 7*3

4x + 7y = 1

2014. febr. 19. 13:33