Valaki elmagyarázná érthetően ezt a feladatot?

Egy triglicerid moláris tömege 886 g/mol.Hány kettős kötést tartalmaz molekulánként, ha 1 g-ja 0.361 g brómot addicionál?

#kémia #bróm #Triglicerid #kettőskötés
2014. febr. 11. 18:48
 1/2 anonim ***** válasza:

1. 1 g triglicerid (továbbiakban: T) az 1÷886=1,129×10^-3 mól


2. 0,361 g Br2 az 0,361÷159,82=2,259×10^-3 mól


3. Azt kell meggondolni hogyha van 1 mól T benne egy kettős kötéssel akkor az pontosan 1 mólnyi Br2-t addícionál. Ha 2 kettős kötés lenne benne a 2 mólnyi Br2-t addícionálna, és így tovább.


4. Nézzük meg hogyha 1,129×10^-3 mól T => 2,259×10^-3 mólt

akkor 1 mól T => x mólt


Ez egy aránypár lesz amelyből x=2 tehát 1 mól T 2 mól Br2-t addícionál, ez úgy lehetséges hogy 1 mól T 2 db kettős kötést tartalmaz.

2014. febr. 12. 10:21
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2014. febr. 12. 18:47