Egy triglicerid moláris tömege 886 g/mol.Hány kettős kötést tartalmaz molekulánként, ha 1 g-ja 0.361 g brómot addicionál?2014. febr. 11. 18:48
1/2 anonim válasza:
1. 1 g triglicerid (továbbiakban: T) az 1÷886=1,129×10^-3 mól
2. 0,361 g Br2 az 0,361÷159,82=2,259×10^-3 mól
3. Azt kell meggondolni hogyha van 1 mól T benne egy kettős kötéssel akkor az pontosan 1 mólnyi Br2-t addícionál. Ha 2 kettős kötés lenne benne a 2 mólnyi Br2-t addícionálna, és így tovább.
4. Nézzük meg hogyha 1,129×10^-3 mól T => 2,259×10^-3 mólt
akkor 1 mól T => x mólt
Ez egy aránypár lesz amelyből x=2 tehát 1 mól T 2 mól Br2-t addícionál, ez úgy lehetséges hogy 1 mól T 2 db kettős kötést tartalmaz.
2/2 A kérdező kommentje:
Köszi :D
2014. febr. 12. 18:47