Bori most 9. Eva pedig 15 eves. Amikor Eva ketszer annyi idos volt, mint Bori, akkor Edina 7 eves volt. Hany eves most Edina?

A.4 B.7 C.10 D.11 E.14
2014. febr. 10. 16:18
 1/2 anonim ***** válasza:

(9-x)*2=15-x

18-2x=15-x

3=x

3 évvel ezelött Bori 6 éves Éva 12 éves. Ekkor Edina 7 éves

tehát most 3 év után Edina 10 éves.

2014. febr. 10. 19:10
 2/2 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen ! :)
2014. febr. 10. 19:15