Pl: 30/31 vagy 40/41-ed a nagyobb?
Előre is köszi! :)
2014. febr. 8. 23:02
1/3 anonim válasza:
Ugyanúgy kell, mintha páros lenne. Annál a kettőnél meg elosztod a számlálót a nevezővel és megtudom, melyik a nagyobb.
2/3 anonim válasza:
De ha közös nevezőre van hozva, úgy is látszik, melyik nagyobb.
3/3 anonim válasza:
Legegyszerűbben úgy kapod meg a közös nevezőt, ha összeszorzod őket. Jelen esetben ez 31*41 lesz. Így az adott törtek:
(30*41)/(31*41)=930/1271 illetve (40*31)/(31*41)=1240/1271
Láthatod melyik a nagyobb.