Hogyan kell a törteket közös nevezőre hozni ha páratlan számmal van a nevező?


Pl: 30/31 vagy 40/41-ed a nagyobb?


Előre is köszi! :)



2014. febr. 8. 23:02
 1/3 anonim ***** válasza:
Ugyanúgy kell, mintha páros lenne. Annál a kettőnél meg elosztod a számlálót a nevezővel és megtudom, melyik a nagyobb.
2014. febr. 8. 23:12
 2/3 anonim ***** válasza:
De ha közös nevezőre van hozva, úgy is látszik, melyik nagyobb.
2014. febr. 8. 23:12
 3/3 anonim ***** válasza:

Legegyszerűbben úgy kapod meg a közös nevezőt, ha összeszorzod őket. Jelen esetben ez 31*41 lesz. Így az adott törtek:

(30*41)/(31*41)=930/1271 illetve (40*31)/(31*41)=1240/1271

Láthatod melyik a nagyobb.

2014. febr. 8. 23:48