A kőr képleteire volnék kíváncsi, NEM a gömb, KŐR :)2014. febr. 5. 15:28
2/3 anonim válasza:
Kör kerülete: 2*r*π, ahol π (ejtsd: pí) egy irracionális szám, értékét 3,14-re szokták kerekíteni (én jobb szeretem 3,1416-os kerekítést), r a kör sugarát jelöli; a kör középpontjának és kerületének távolsága.
Kör területe: r*r*π=r^2*π
Pl. egy 5 cm sugarú kör
kerülete: 2*5*π=10*π=~31,416cm
területe: 5*5*π=25*π=~78,54cm^2
Még annyit, hogy ha a kör átmérőjét adják meg, akkor abból kiszámolható a sugár, mivel az átmérő (d) a sugár kétszerese, tehát d=2r (átmérő: a körív két legtávolabbi pontját összekötő szakasz).
3/3 Tom Benko válasza:
Kőr alatt a kardioidot érted?