Ha z=x/ (y+x) akkor hogyan tudom kiszámolni az y-t?

2014. febr. 1. 17:36
 1/4 anonim ***** válasza:

Ugyebár y=/=-x


z(y+x) = x

yz + xz = x

yz = x - xz = x(1-z)

y = (x/z)(1-z)

2014. febr. 1. 17:55
 2/4 A kérdező kommentje:

Közben én erre jutottam:

z=x/(y+x)

(y+x)z=x

y+x=x/z

y=(x/z)-x


Ahogy számolgatom úgy néz ki mindkettő jó

2014. febr. 1. 21:45
 3/4 anonim ***** válasza:
A kettő ugyanaz természetesen. Ha elvégzed a szorzát nálam, akkor ugyanazt kapod.
2014. febr. 1. 21:50
 4/4 A kérdező kommentje:

Igen, tegnap kiszámoltam azt is.

Köszönöm a segítséget

2014. febr. 2. 07:57