Ha egy zöld sapkás manó átállna a kék sapkásokhoz, akkor a zöld sapkás és a kék sapkás manók számának hányadosa a reciprokára változna. Hány Manó él Manófalván?


Manófalván csak zöld sapkás és kék sapkás manók élnek. Ha egy zöld sapkás manó átállna a kék sapkásokhoz,akkor a zöld sapkás és a kék sapkás manók számának hányadosa a reciprokára változna. Ha viszont egy kék sapkás manó állna át a zöld sapkásokhoz, kétszer annyian lennének a zöld sapkások, mint a kékek. Hány manó él Manófalván?

Megoldás segítségeként: a manók száma a következők közül választhatóak ki: 6, 7, 8, 9, 10


2014. febr. 4. 15:08
 1/3 anonim ***** válasza:
9 Manó.
2014. febr. 4. 15:27
 2/3 anonim ***** válasza:

5 zöld sapkás és 4 kék sapkás

össz:9 manó

Zöld sapkások szám: x kéké: y

x/y=(y+1)/(x-1)

(x+1)=2(y-1)

2014. febr. 4. 15:32
 3/3 anonim ***** válasza:

A 9 manó a jó megoldás. A 2. kommentelő egyenletrendszerét megoldod, majd ha kijön az egyik visszahelyettesítéssel kiszámolod a 2.at, a kettőt végül összeadod.

Nekem az jött ki, hogy 3x^2-12x-15=0 (ebből megkapod a zöld sapkásakat (5))

2014. febr. 4. 15:38